Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Apbalvojumu “Cēsnieks 2023” saņem Andis Kozaks

31/07/2023

28.jūlijā Cēsu pilsētas svētku ietvaros AS “Cēsu alus” un “Cēsu novada pašvaldība” pasniedza ikgadējo apbalvojumu “Cēsnieks”. Šogad titula “Cēsnieks 2023” ieguvējs ir Andis Kozaks, tautas deju ansambļa “Raitais solis” vadītājs.

Andis ir ilggadējs deju kolektīva “Raitais solis” (jauniešu un vidējās paaudzes) vadītājs, jauniešu deju kolektīva “Kande” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Saulgrieži” vadītājs. Andis ir aktīvs, atsaucīgs un radošs. Viņa vadītie kolektīvi vienmēr ir piedalījušies pilsētas svētkos un dažādos citos pilsētas pasākumos, Andis pats ir veidojis horeogrāfiju vairākām jaunrades dejām. Dziesmu un deju svētkos ir bijis deju uzvedumu virsvadītāju asistents.

Agita Kārkliņa, AS “Cēsu alus” komunikācijas vadītāja: “Nenoliedzami, ka šogad balvas kandidātu izvēli ietekmēja viens no šīs vasaras grandiozākajiem notikumiem – XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. Dejotāju izcilo sniegumu novērtēja arī iedzīvotāji, kuri ar savu balsojumu izvirzīja Andi Kozaku par godpilnā “Cēsnieks 2023” titula ieguvēju. Andis ir vairāku tautas deju kolektīvu vadītājs un viņa iedvesmoti un izskoloti dejotāji iepriecina cēsniekus daudzos pasākumos. Paldies par Anda ieguldījumu tautas deju kultūras uzturēšanā!”

“Anda Kozaka un viņa vadīto kolektīvu vārdi nevienam cēsniekam komentārus neprasa. Milzīgais ieguldījums dejas attīstībā Cēsīs ir nenovērtējams un apbalvojums, protams, ir godam nopelnīts,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka “šis apbalvojums ir arī pateicība visiem Cēsu novada kolektīviem, kuri piedalījās šī gada Dziesmu un Deju svētkos. Pateicība arī AS “Cēsu alus” par skaistās Gada cēsnieka tradīcijas uzturēšanu un kopšanu!”

“Cēsnieks 2023” balvai izvirzītos kandidātus noteica žūrijas komisija, izvērtējot ievērojamākos notikumus un aktivitātes Cēsu pilsētas dzīvē. Starp 2023.gada balvas “Cēsnieks” kandidātiem bija Jānis Gabrāns, laikraksta “Druva” žurnālists, Andis Kozaks, tautas deju kolektīva “Raitais solis” vadītājs, Cēsu Pils koris un Eva Sietiņsone, AS “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja.

Ikvienam cēsniekam un Latvijas iedzīvotājam no 11. līdz 23.jūlijam bija iespēja balsot par komisijas izvirzītajiem kandidātiem un noteikt titula “Cēsnieks 2023” ieguvēju. Balsošana notika elektroniski www.cesnieks.lv, kā arī nogādājot balsošanas punktos kuponu no laikraksta “Druva”.

“Cēsnieks” ir akciju sabiedrības “Cēsu alus” iedibināts apbalvojums ar mērķi godināt personas, kuras izcili un no sirds veikušas savu darbu, un kuru veikums pozitīvi ietekmējis Cēsu pilsētas reputāciju. Kopš 1999.gada šis godpilnais nosaukums ir piešķirts 25 personībām, kuru vidū bijuši kultūras, zinātnes, uzņēmējdarbības, izglītības, vēstures, sporta un sociālās sfēras pārstāvji.