Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

AS „Cēsu alus” iegulda ražošanas attīstība 650 tūkstošus eiro

07/04/2011

Ieguldot 650 tūkstošus eiro, AS „Cēsu alus” 2011.gadā investīciju politikas prioritātes noteicis ražošanas modernizācijā, inovāciju un iepakojumu attīstībā un energoresursu taupīšanas projektos.

2011.gada investīciju prioritāte ir inovācijas iepakojumu attīstībā, kopumā dažādos projektos ieguldot 300 tūkstošus eiro. Veicot ražošanas iekārtu modernizāciju, Cēsu alus šogad jau investējis 70 tūkstošus eiro jauna tilpuma skārdeņu pildīšanas tehnoloģiskajā aprīkojumā. 2011.gada sākumā ražotnē Cēsīs ir uzstādīts papildu tehniskais aprīkojums, kas ļauj pildīt alu pintes – 0,568l – tilpuma skārdenēs. Patlaban tirdzniecībā jau pieejami divi produkti jaunajā pintes tilpuma skārdenē – tie ir alus Cēsu Premium un Cēsu Special. Vēl 230 tūkstošus eiro plānots ieguldīt citu iepakojumu attīstībā, ieviešot gan jauna dizaina dzērienu iepakojumus, gan pilnveidojot esošo iepakojumu ergonomiku.

Attīstot ražošanas tehnoloģijas, lai nodrošināšanu atbilstošu kapacitāti sezonā, 2011.gadā tiks uzstādītas papildus izejvielu uzglabāšanas tvertnes. Tiks realizēts arī laboratorijas iekārtu modernizācijas projekts – lai nodrošinātu nemainīgi augstvērtīgas kvalitātes produkciju, kas tiek ražota un uzraudzīta saskaņā ar pasaules līmeņa kvalitātes standarta BRC (BRC Global Standard for Food Safety) prasībām. Kopējā ieguldījumu summa ražošanas un laboratorijas tehnoloģiskā aprīkojuma modernizācijā būs 200 tūkstoši eiro.

Rūpējoties par uzņēmuma darbības ietekmes uz vidi samazināšanu, Cēsu alus regulāri īsteno energoresursu taupības programmas, kā rezultātā pēc iespējas samazinot un efektivizējot visu resursu – ūdens, gāze, elektroenerģija – izmantošanu. 2011.gadā tiks ieguldīti 150 tūkstoši eiro dažādos energoresursu taupības projektos, kas ietver gan ražošanas procesos izmantojamā ūdens samazināšanas programmas, gan siltuma izmantošanas efektivizāciju ražotnē.

AS “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone Zatlere: “Laikā, kad valsts ekonomika, iedzīvotāju maksātspēja un tirgus attīstība ir stagnācijas periodā,inovācijas un ieguldījumi ilgtermiņa attīstībā ir uzņēmējdarbības ilgtspējas pamatā. Vienlaikus arī ieguldot energoresursu taupības programmās, rūpējamies gan par uzņēmuma, gan kopējās biznesa vides sociālo atbildību.”

2010. gadā Cēsu alus investīciju apjoms uzņēmuma attīstībā bija 900 tūkstoši eiro. Vērienīgākie ieguldījumi galvenokārt bija iepakojumu attīstībā, kas saistīts ar Cēsu alus kopējā dzērienu portfeļa paplašināšanu. Savukārt pilnveidojot ražošanas un pildīšanas procesus stikla līnijā, tika investēti 450 tūkstoši latu – šajā investīciju projektā tika iekļauta arī iepakojumu attīstības pilnveidošana un pagājušajā gadā ieviestā jaunāCēsu Premium zaļā stikla pudele bija viens no šī investīciju projekta posmiem, kurā ieguldīti 150 tūkstoši latu.

Realizējot ilgtermiņa investīciju politiku, kopš 2000.gada Cēsu alus ražošanas kompleksā kopumā ieguldīti 40 miljoni eiro – izbūvētas jaunas ražošanas un vārītavas ēkas, noliktavas telpas, uzstādītas bioloģiskās ūdens attīrīšanas iekārtas un Baltijā jaudīgākā skārdeņu pildīšanas līnija.