Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Cēsu alus aicina uz ekskluzīvu izglītojošu alus pasākumu ciklu „Alus meistarklase”

24/04/2014

Sniedzot ieguldījumu alus baudīšanas kultūras attīstībā, alus darītava Cēsu alus aicina uz Latvijā nebijušu, izglītojošu alus degustāciju ciklu Alus meistarklase, kura ietvaros starptautiski atzīti alus eksperti sniegs ieskatu pasaules alus brūvēšanas un baudīšanas tradīcijās, izglītojot par to izcelsmi un nozīmi kultūrā.

29.maijā plkst.16 Fabrikas restorānā notiks Alus meistarklase „Anglijas alus kultūra”, kas būs veltīta Anglijas reģiona alus noslēpumiem. Pasākuma lektors būsRoger Protz – pasaulē atzīts un godalgots alus degustators un vairāku grāmatu, tostarp Pasaules Alus gids, autors.

“Latvijā alus jau izsenis ir neatņemama kultūras un latviskās identitātes sastāvdaļa, tādēļ mēs kā alus nozares viens no ievērojamākajiem pārstāvjiem jūtam atbildību un pienākumu sniegt ieguldījumu šīs kultūras bagātināšanā. Ar vairāku izglītojošu pasākumu ciklu vēlamies iepazīstināt Latvijas alus baudītājus ar alus pasaules daudzveidību un sniegt ieskatu alus degustācijas noslēpumos, atklājot alus kultūras izsmalcinātību un nianses. Ceram, ka “Alus meistarklases” iedibinās jaunu standartu un tradīciju alus izzināšanā un degustācijā,” uzsver Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere.

Izglītojošā pasākumu cikla Alus meistarklase mērķis ir iepazīstināt alus baudītājus un plašāku Latvijas sabiedrību ar dažādu pasaules reģionu alus darīšanas un baudīšanas tradīcijām. Pasākumos iekļauta arī šo reģionu īpašo, tradicionālo alus šķirņu degustācija.

Pasākumu ciklā 2013.gadā notika pirmais pasākums par Ziemeļamerikas alus kultūru, kas ekskluzīvi bija pieejams ēdienu un dzērienu gurmāniem, mediju pārstāvjiem, kā arī vīnziņiem, ļaujot pārliecināties par alus pasaules daudzveidību un augsto kultūru. Alus meistarklases ir ilgtermiņa pasākumu cikls, kā laikā plānots iepazīt arī franču, belģu, īru, čehu alus kultūras, un katras meistarklases lektori būs izcili, starptautiski zināmi konkrētā alus reģiona eksperti.

Alus meistarklases pasākums „Anglijas alus kultūra” šogad pieejams plašākai sabiedrībai, ielūgumus iespējams iegādāties www.ekase.lv

Plašāka informācija Cēsu alus mājaslapā: www.cesualus.lv/meistarklase