Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Cēsu alus atkārtoti saņem Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu un speciālbalvu kā senioriem līdztiesīgākais uzņēmums

14/06/2019

2019.gada Ilgtspējas indeksa noslēguma ceremonijā lielākā Latvijā ražojošā alus darītava AS Cēsu alus trešo gadu pēc kārtas saņēmusi augstāko ilgtspējīga biznesa novērtējumu – Platīna kategoriju. Šogad Cēsu alus sasniedzis augstāko kopējo novērtējumu savas dalības vēsturē – 94,5%. Turklāt uzņēmums saņēma arī Latvijas Darba devēju konfederācijas speciālbalvu – Senioriem līdztiesīgākais uzņēmums 2019. Cēsu alus ir arī viens no septiņiem uzņēmumiem Latvijā, kas Ilgtspējas indeksa novērtējumā piedalās desmit gadus pēc kārtas, kopš šī novērtējuma iedibināšanas 2010.gadā.

Eva Sietiņsone un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane

Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja: “Šodien veiksmīgam uzņēmumam svarīgākais kritērijs vairs nav tikai labi biznesa rādītāji, bet arī tas, kādu ietekmi uzņēmums rada apkārtējā vidē, kur tas darbojās, tajā skaitā, uz ietekmes pusēm, ar kurām ikdienā veido sadarbību. Augstais novērtējums Ilgtspējas indeksā apliecina, ka Cēsu alus mērķtiecīgi strādā ar sociālās atbildības un ilgtspējas jautājumiem. Esam īstenojuši daudzas aktivitātes un projektus, lai būtu arvien efektīvāki, sociāli atbildīgāki, rūpējoties par saviem darbiniekiem, klientiem, vidi un sabiedrību. Lepojamies ar Cēsu alus sasniegumiem un to, ka mūsu darbinieki, klienti un sadarbības partneri novērtē un īsteno uzticamību, izcilību un inovācijas.

Esmu gandarīta arī par LDDK pasniegto apbalvojumu un vēlos pateikt lielu paldies Cēsu alus Pensionāru kluba vadītājam Kārlim Tomsonam, kas palīdz rūpēties par mūsu senioriem – paldies par viņa entuziasmu, atsaucību un enerģiju, vadot klubu, plānojot tā aktivitātes un regulāri pulcinot kluba biedrus.”

2018.gadā uzņēmumā Cēsu alus veikti neskaitāmi uzlabojumi darba vides labiekārtošanā un biznesa procesu uzlabošanā, lai klientiem nodrošinātu augstākās kvalitātes produktus un servisa līmeni. 2018.gadā Cēsu alus ieguva Kvalitātes vadības sistēmas sertifikātu ISO 9001, kas papildina jau esošo BRC Global Standard for Food Safety produktu kvalitāti apliecinošo sertifikātu. Tāpat veiktas investīcijas iekārtu modernizēšanā, darbības efektivitātes uzlabošanā, energoefektivitātes nodrošināšanā. 2018.gadā iegūts arī Vides pārvaldības sistēmas sertifikāts ISO 14001, apliecinot uzņēmuma atbildīgo attieksmi pret vides jautājumiem. Rūpējoties par ilgtspējīgu darba mūžu, Cēsu alus saviem darbiniekiem – senioriem – organizē īpašus pasākumus: veselīga dzīvesveida nodarbības un meistarklases, kā arī pēc Cēsu alus vadības iniciatīvas nodibinātais Cēsu alus Pensionāru klubs nosvinējis 5 gadu jubileju, un ar aktīvo darbību pilnībā īsteno tā misiju: veidot un saglabāt pensijā esošo darbinieku piederību, emocionālo un sabiedrisko saikni ar uzņēmumu un uzlabot senioru sabiedriskās dzīves kvalitāti.

AS Cēsu alus Ilgtspējas indeksa novērtējumā piedalās kopš tā ieviešanas Latvijā 2010.gadā. Pirmajos trīs gados AS Cēsu alus saņēma Sudraba kategorijas novērtējumu, bet mērķtiecīgi attīstot uzņēmuma darbību un ilgtspējas sniegumu, no 2013.gada uzņēmuma veikums Ilgtspējas indeksā novērtēts ar Zelta līmeni, bet no 2017.gada – ar Platīna līmeni.