Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Cēsu alus pasniedz apbalvojumu Cēsnieks 2010

02/08/2010

31. jūlijā Cēsu pilsētas svētku ietvaros tika pasniegta ikgadējā AS „Cēsu alus” balva Cēsnieks. Par ti­tula Cēsnieks 2010 ieguvēju atzīta Cēsu Svētā Jāņa baznīcas ērģelniece un mūzikas pasniedz­ēja Lelde ­Krastiņa.


­
Cēsnieks: AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere sveic Cēsnieci 2010 Leldi Krastiņu­

Lelde Krastiņa – Afrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas skolotāja un Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece – jau 30 gadus ir Cēsu akadēmiskās mūzikas dzīves ass, Cēsu mūzikas dzīves norišu ideju autore, iedvesmotāja un izpildītāja.

Lelde Krastiņa ir dzimusi cēsniece, kolēģu cienīta un audzēkņu mīlēta pedagoģe. Mūzikas pedagoģes Krastiņas sniegums pilsētas kultūras dzīves attīstībā vairāku gadu garumā ir ievērojams. Pateicoties L. Krastiņas neatlaidīgam darbam 2001. gadā Cēsis ieguva pilsētai īpaši būvētu klavesīnu un 2007. gadā Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģeles, sagaidot savu simtgadi, piedzīvoja kapitālo remontu. Skolotāja Krastiņa ir idejas autore starptautiskajam Cēsu klavesīnmūzikas festivālam un Cēsu novada Pils kora dibinātāja, viņas lolojums ir Latvijas jauno ērģelnieku festivāli Cēsīs.

Leldes Krastiņas mūža instruments ir ērģeles, viņas ērģelnieces koncertu skaits ir liels –muzicēts gan daudzviet Latvijā, gan Baltijā un Eiropā, tā nesot Cēsu pilsētas vārda skanējumu pasaulē.

AS „Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone – Zatlere: „Katru gadu apbalvojumu Cēsnieks pasniedzam ieklausoties pilsētas iedzīvotājos – viņi ir tie, kas vērtē un iesaka goda titula cienīgus cēsniekus. Leldes Krastiņas veikumu pilsētas iedzīvotāji novērtējuši kā „izcilu un nesavtīgu darbu, radot svētkus pilsētai”.Mums prieks, ka šogad pilsētas svētki Leldei Krastiņai būs ne vien darbs, vadot ēŗģeļmūzikas koncertu, bet arī svētki pašai, saņemot pilsētnieku atzinību”.

Balva Cēsnieks kopš 1999. gada ik vasaru tiek pasniegta Cēsu pilsētas kultūras, zinātnes, vēstures vai sociālās sfēras darbiniekam, kurš savu darbu darījis izcili un no sirds, un kura veikums pozitīvi ietekmējis Cēsu pilsētas dzīvi pārskatāmā laika periodā.Apbalvojamo personu ik gadu izvēlas pilsētas iedzīvotāji sadarbībā ar AS „Cēsu alus”.

Līdz šim Cēsnieka titulu saņēmuši: izstāžu nama vadītāja Nata Livonska, mācītājs Krists Kalniņš, mūziķis Igors Graps, mākslinieks Ivars Prauliņš, Cēsu rajona laikraksta „Druva” valdes priekšsēdētājs Verners Rudzītis, Cēsu Pastariņa skolas direktore Ieva Eglīte, arheoloģe Zigrīda Apala, Cēsu domes priekšsēd­ētājs Gints Šķenders, aktieris un uzņēmējs Juris Žagars, Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja un režisore Inese Lāce, Cēsu 15. skautu vienības vadītājs Gunards Bērziņš.