Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Izpētot bagāto alus brūvēšanas mantojumu: Kārļa Tomsona grāmatas prezentācija Cēsu alus darītavā

22/03/2024

21.martā plkst. 14:00 Cēsu alus darītavā notika Kārļa Tomsona grāmatas “Alus rūpniecība Latvijā. Ar ieskatu alus darīšanas vissenākajā vēsturē” prezentācija. Kārļa Tomsona grāmatā publicēts vairāku gadu garumā veiktais pētījums par interesanto alus brūvēšanas izcelsmi, pievēršoties alus brūvēšanas tradīciju pirmsākumiem un attīstībai Latvijā.

“Pārstāvot senāko alus darītavu Latvijā, uzskatījām par savu atbildību sniegt atbalstu Kārļa Tomsona grāmatas izdošanā. Prieks, ka varam piedzīvot šīs grāmatas prezentāciju Cēsu alus darītavā,” saka Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja. “Šis pasākums sniedz unikālu iespēju svinēt Kārļa Tomsona mūža ieguldījumu alus nozares attīstībā, dalīties un saglabāt Latvijas alus brūvēšanas mantojumu.”

Kārlis Tomsons, grāmatas autors: “Nenoliedzami, ka alus – tā ražošanas un lietošanas tradīciju ilglaicīgajā veidošanās procesā – ir kļuvis par daudzu Eiropas valstu un tautu nacionālo produktu. Arī pie mums, Latvijā. Ar dziļu pietāti pret alus kultūru, pētījums ietver alus rūpniecības attīstību un virzību Latvijas simts gadu griežos tās tik mainīgajos un sarežģītajos 20. gadsimta vēstures posmos no brīvvalsts dibināšanas līdz pat mūsdienām.”

Bildē (no labās): Kārlis Tomsons, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone, Alus brālības valdes loceklis Andrejs Šikors

Kārlis Tomsons savu profesionālo darba mūžu pavadījis, darbojoties alus nozarē. Jau kopš studiju gadiem 1966. gadā pievērsies dažādiem nozares pētniecības jautājumiem. Bijis ilggadējs Cēsu alus darītavas vadītājs (laika periodā no 1972. līdz 1985. gadam un no 1991. līdz 2000. gadam) un darbojies nozares sabiedriskajās organizācijās. Šobrīd Kārlis Tomsons vada Cēsu alus Pensionāru klubu.