Vai jums jau ir 18 gadi?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme, tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgajām personām ir aizliegta.

Pasākumā “Esi Neatkarīgs!” Liepājā izglītoti vairāk kā 200 jaunieši

14/05/2019

10.maijā Liepājas Valsts tehnikumā visas dienas garumā norisinājās forums “Esi Neatkarīgs!”, kas kopumā pulcēja 200 Kurzemes reģiona skolu 9-12.klašu skolēnus – jaunieši bija pārstāvēti no visām Liepājas skolām, Aizputes novada Jauniešu mājas, Nīcas un Vaiņodes vidusskolām, arī Olaines novada jauniešu centra un citu reģionu skolām. “Esi Neatkarīgs!” ir AS “Cēsu alus” sociālās atbildības projekts – tā mērķis ir izglītot jauniešus par alkohola atkarību profilaksi un ar iedvesmas lekciju un darbošanos interaktīvās stacijās palīdzību, sniegt jauniešiem iedvesmu un motivāciju atbildīgām izvēlēm. Liepājā pasākums tika organizēts sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu un Liepājas Skolēnu domes un Liepājas Jauniešu mājas jauniešiem.

Agita Kārkliņa, Cēsu alus komunikāciju vadītāja: “Milzīgs prieks par pasākumu un jauniešu vēlmi piedalīties un iesaistīties šajā pasākumā. Šis ir veids, kā varam ar jauniešiem brīvā un pozitīvā atmosfērā runāt par nopietnām lietām un ceru, ka dienas garumā jaunieši guva sev vērtīgas atziņas un iedvesmu. Tāpat vēlos pateikt arī lielu paldies liepājniekiem, kuri bija ļoti atsaucīgi un iesaistījās pasākuma organizēšanā, meistarklašu vadīšanā, lai kopā radīto šo vērtīgo pasākumu!”

Esi Neatkarīgs! pasākumā ar iedvesmas lekciju uzstājās Rūdīšanās skolas vadītājs Māris Žunda, kurš vēlāk meistarklasēs jauniešiem mācīja arī elpošanas prakses pamatus. Par motivāciju un pašdisciplīnu lekcijā “Idejas, kuras nemācīja skolā” stāstīja uzņēmējs Niks Jansons, savukārt psiholoģe Inga Dreimane stāstīja par savu pieredzi darbā ar atkarībā nonākušiem jauniešiem un to, kam ir svarīgi pievērst uzmanību, lai palīdzētu sev justies labāk un varētu izdarīt atbildīgas izvēles. Pasākuma laikā tika notika arī diskusija, kurā piedalījās lektori un vairāki jaunieši, runājot par to, kā rast motivāciju, sasniegt mērķus, kā rūpēties par savu garīgo veselību un kā varētu palīdzēt jauniešiem veikt atbildīgas izvēles.

Otrajā pasākuma daļā jauniešiem bija iespēja darboties interaktīvās un izglītojošās stacijās – Liepājas Jauniešu mājas improvizācijas teātra “Brīvais stils” vadībā iepazīt improvizācijas tēmu, vērot Workout Generations ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus un dzirdēt Gvido Šalma personīgo pieredzi ceļā uz mērķu sasniegšanu, veidot informatīvus plakātus par atkarību tēmu, sarunā jauniešus iesaistīja Madara Lapsa, Liepājas Atkarību profilakses centra vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles pārstāvji mācīja pirmās palīdzības sniegšanas pamatus, kopā ar Māri Žundu apgūt elpošanas prakses pamatus, kā arī jauniešiem bija jāpilda interaktīvs tests, atbildot uz dažādiem jautājumiem par alkohola ietekmi un tā lietošanas sekām. Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja izteikt savu viedokli un iesaistīties sarunās Liepājas Jauniešu mājas organizētajā interaktīvajā jautājumu-atbilžu dīvānā, izmēģināt reibuma brilles, kā arī anonīmi atbildēt uz jautājumu: “Kāpēc tu lieto?”.

Alkohola atkarības profilakses projekts jauniešiem “Esi Neatkarīgs!” tiek rīkots kopš 2012.gada. Projekta ietvaros kopumā izglītoti vairāk kā 1600 jaunieši, organizējot diskusijas, izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes un praktiskos seminārus skolās, kā arī komunicējot projekta Facebook lapā www.facebook.com/EsiNeatkarigs. Projekta organizators un iniciatīvas autors ir AS “Cēsu alus”. Pasākums Liepājā tiek organizēts sadarbībā ar “Liepājas Jauniešu māju”, “Liepājas skolēnu domi”, “Liepājas Valsts tehnikumu” un “Liepājas Bērnu un jaunatnes centru”.