Are you already 18 years old?

Alcohol use has a negative effect, its sale, purchase and transfer to minors is prohibited.

Cēsu alus saņem Platīna kategorijas novērtējumu Ilgtspējas indeksā

16/06/2021

Ilgtspējas indeksa ekspertu vērtējumā lielākā Latvijā ražojošā alus darītava AS Cēsu alus piekto gadu pēc kārtas saņēmusi augstāko ilgtspējīga biznesa novērtējumu – Platīna kategoriju. Saņemtais novērtējums apliecina augsto sociālās atbildības kultūru un uzņēmuma ilgtspējas sniegumu, kā arī atklātību un caurskatāmību uzņēmuma darbībā un komunikācijā.

Eva Sietiņsone, Cēsu alus valdes priekšsēdētāja: “Ilgtspējīgas biznesa attīstības pamats, ko mēs esam veidojuši daudzu gadu garumā, palīdzēja mums arī izaicinājumu pilnajā 2020.gadā saglabāt augstu ilgtspējas sniegumu, rodot jaunus risinājumus efektīvai uzņēmuma darbības nodrošināšanai ārkārtējas situācijas apstākļos. Mēs turpinājām dažādus investīciju projektus, vēl izteiktāk rūpējāmies par mūsu darbinieku drošību un veselību, kā arī spēcinājām sadarbību ar mūsu klientiem un sadarbības partneriem, un radījām jaunas vides iniciatīvas.”

2020.gadā uzņēmuma Cēsu alus būtisks fokuss bija rūpes par darbiniekiem un nepārtraukta produktu ražošanas procesa nodrošināšana. Strādājot pie produktu portfolio attīstības, veikti vērienīgi sabiedriskās domas pētījumi, izzinot alus tirgu un pircējus. Tāpat īstenoti vairāki projekti, atbalstot cīņu ar koronavīrusa Covid-19 izplatību – dezinfekcijas līdzekļa Sanitizer Forte ražošana un ziedošana Vidzemes reģiona medicīnas iestādēm, dzērieniem skārdenēs papildus drošībai nodrošināti folijas vāciņi, Cēsu alus e-veikala izveide un produktu piegādes nodrošināšana visā Latvijā, kā arī stingri drošības pasākumi ražotnē, lai parūpētos par darbinieku veselību. Darbinieku pašapkalpošanās portāla izveide ļāvusi nodrošināt ērtu personāla dokumentu apriti, kā arī ievērojami ietaupīt papīra resursus. Amatos, kur tas iespējams, notikusi attālinātā darba koncepta ieviešana. Vides jomā nozīmīgākie projekti bijuši 100% zaļās elektroenerģijas izmantošana produktu ražošanai no 2020.gada janvāra, kā arī darbs pie depozīta sistēmas ieviešanas Latvijā. Cēsu alus ražotnē veikti arī citi nozīmīgi energoefektivitātes, investīciju, darba vides uzlabošanas projekti, kā arī notikusi biznesa procesu attīstība, lai klientiem nodrošinātu augstākās kvalitātes produktus un servisa līmeni. Tāpat Cēsu alus ik gadu ziedo apmēram 40 000 dzērienu litrus dažādiem labdarības, kultūras un sporta pasākumiem.

AS Cēsu alus Ilgtspējas indeksa novērtējumā piedalās kopš tā ieviešanas Latvijā 2010.gadā. Pirmajos trīs gados AS Cēsu alus saņēma Sudraba kategorijas novērtējumu, bet mērķtiecīgi attīstot uzņēmuma darbību un ilgtspējas sniegumu, no 2013.gada uzņēmuma veikums Ilgtspējas indeksā novērtēts ar Zelta līmeni un kopš 2017.gada – ar augstāko Platīna līmeni.

AS Cēsu alus katru gadu izdod Sociālās atbildības pārskatu, kurā ietverta informācija par uzņēmumā noteikto sociālās atbildības stratēģiju un mērķiem, īstenotajām aktivitātēm un plāniem katrā no definētajām atbildības jomām. Ar jaunāko Cēsu alus Sociālās atbildības pārskatu var iepazīties šeit: https://ej.uz/SA_parskats_2021